Herbak

Ginekologia Dziecięca

2022-06-27T12:00:34+00:00

Nasze Centrum Pediatrii świadczy pomoc dla najmłodszych pacjentów również w zakresie ginekologii. Jednym z najczęstszych momentów, w którym dochodzi do pierwszej konsultacji u lekarza tej specjalizacji, jest chwila, w której dziewczynka wchodzi w okres dojrzewania. Innym może być rozpoczęcie współżycia seksualnego przez nastolatkę. Wizyta wskazana jest również w przypadku, kiedy zauważamy zaburzenia w prawidłowym rozwoju płciowym – przykładem może być brak rozpoczęcia miesiączkowania mimo ukończenia 16. roku życia lub nieregularne miesiączki.

Ginekolog zajmuje się jednak leczeniem i udzielaniem porad nie tylko pacjentom w wieku nastoletnim. Po konsultację i plan leczenia zgłaszają się również rodzice niemowląt i dzieci kilkuletnich, u których zauważono niepokojące objawy ze strony układu rozrodczego. Są to problemy takie jak zlep warg sromowych i wiążące die z tym infekcje układu moczowego, torbiele jajników, nieprawidłowa wydzielina z dróg rodnych. Często wizyta w gabinecie jest następstwem konsultacji z lekarzem pediatrą lub badań obrazowych przeprowadzonych na jego zalecenie.

Ginekolog dziecięcy zajmuje się między innymi:

– wadami układu rozrodczego, w tym pochwy i macicy
– torbielami i guzami jajnika
– zaburzeniami miesiączkowania u dziewczynek
– zaburzeniami hormonalnymi związanymi z układem rozrodczym.

Jak przebiega wizyta u tego specjalisty?

W naszym Centrum Pediatrii konsultacja z lekarzem specjalistą odbywa się zawsze w obecności rodzica. W przypadku dziewczynek 16-letnich badanie ginekologiczne przeprowadzane jest za zgodą opiekuna. Do wizyty prywatnej niepotrzebne jest skierowanie od pediatry. Wskazanym jest aby dziecko poniżej 16. roku życia rodzic rodzic zabrłaraczej do ginekologa zajmującego się problematyką ginekologii dziecięcej, natomiast nastolatki powyżej tego wieku mogą odwiedzić standardowy gabinet ginekologiczny.

Ginekolog dziecięcy – województwo podlaskie

Centrum Pediatrii otwarte jest od poniedziałku do soboty, a na konsultację można umówić się również za pomocą formularzy i portali internetowych. Nasza placówka mieści się w południowej części Białegostoku, przy ulicy Pułaskiego. W pobliżu znajduje się przystanek autobusowy, a przed budynkiem – parking, z którego mogą skorzystać pacjenci.